Hemen İlan Ver

Bichon Havanese Genel Bilgiler Hangi Ülkeye Ait Kaç Tane Yavru Doğurur?

6 Mayıs 2023
Bichon Havanese Genel Bilgiler Hangi Ülkeye Ait Kaç Tane Yavru Doğurur?

Zekası ile şaşırtan, oyuncu, eğlenceli ve enerjik bir aile oköpeği olmaları ile tanınan Bichon Havanese, rahat eğitilebilir olmaları nedeniyle ilk kez oköpek sahibi olacak kişiler için çok uygundurlar. Çgood enough havlamayan, egzersiz ihtiyacı çgood enough fazla olmayan, çocuklarla ve öteki hayvanlara karşı pozitif yönde olan bu ırk best bir ev okayöpeğidir. Bazı genetik sağlık sorunlarına haiz olsalar da süs köpeği standartlarında olan bu ırk 14 - sixteen senelik yaşam süresi ile ailesi ile uzun süreler boyunca sevinçli bir biçimde yaşayacaktır.

Bichon Havanese Kaç Kilo Olmalı?
Dişiler ve erkekler içinde ciddi ebat farkı yoktur. Süs okayöpeği sınıfında yer edinen Havanese’ler için best kilo aralığı 3 - 6 kilo olarak belirlenmiştir. Yükseklikleri ise genellikle 23 - 33 santimetre aralığında değişir. Dişiler de yükseklik 21,five santimetre ile 27 cm aralığında olabilir.

Bichon Havanese oköpek Hangi Ülkeye Ait?
Oküba’ya ait tek köpek ırkı olarak bilinirler ve geçmişleri 1500’lü yıllara dayanır. Advertını oküba’nın başkenti Havana’dan almışlardır. Bu köpeklerin oküba’ya 18. Yüzyılda İspanyollar tarafınca Cinsin okayökeninin Tenefire ırkına dayandığı tahmin edilmektedir. Küba devrimi ile beraber ülkeden ayrılan birtakım aristokratlar tarafından ABD’ya getirilmiştir. AKC tarafından 1996 senesinde standartları belirlenmiş ve resmen tanınmıştır.

Bichon Havanese Kaç Tane Yavru Doğurur?
Süs oköpeği sınıfında olsalar da bu cinsin dişileri batında nine yavruya kadar doğurabilirler. Ortalama yavru sayısı genelde 4 olarak saptanmış olsa da 1 - 9 arası yavrunun dünyaya gelmesi de ordinary kabul edilir. Doğacak yavru sayısı dişinin ve erkeğin genel sağlıok durumuna ve çiftleşme sayılarına bağlı olarak değişebilir. Ayrıca dişinin boyutları ve erkeğin sperm kalitesi de mühim bir belirleyicidir.

Bichon Havanese Çadequate Tüy Döker Mi?
Tüy dökme ve bakım ihtiyacı oköpeğin tüylerinin uzunluğuna bağlı olarak değişir. Eğer köpeğin tüylerinin uzun olması tercih ediliyor ve tıraş ettirilmiyorsa tüy dökme oranı artacaktır. Uzun tüylü olanların tüylerin karışmaması ve dağılmaması için günlük olarak taranmaları icap eder. Uzun tüylü olanların ustalaşmış bakıma ihtiyacı olabilir. Bakım ihtiyacını ve tüy döokayülmesini azaltmak için tıraş edilen Havanese’lerin haftalıokay olarak taranmaları ehil olacaktır. İki ayda bir yapılan tıraş tüylerin çok fazla döokayülmesine engel olur. Tüyleri uzun bırakılacak ve buklelenmesine izin verilecekse tarama ihtiyacı ortadan kalkar sadece bu düzenli banyo ihtiyacını ortaya çıkarır. Tüylerin küflenip okayöpeğe zarar vermemesi için de buklelerin bir bir kurutulması icap eder.

Bichon Havanese Kaç Saat Uyur?
Tembel bir cins değillerdir, hareket etmekten ve oyun oynamaktan keyif alırlar. Bu nedenle günlük ortalama uyku süreleri genel olarak 12 - 14 saat aralığındadır. Daha fazla uyumaları bir sıkıntı olduğuna ya da yeterince hareket etmediklerine işaret eder. Yavru okayöpeklerin büyüme döneminde olmalarından kaynaklı daha çok uyumaları normaldir. Bir Havanese yavrusu günde 20 saat uyuyabilir. Okayöpeğin yaşı ilerledikçe uyku süresi de artacaktır. 7 yaş ve üzerindeki okayöpekler günde 18 saate kadar uyuyabilirler. Köpeğin uyku süresinden bağımsız olarak günlük egzersiz ihtiyacının giderilmesi sağlığı açısından büyük ehemmiyet taşır.

Bichon Havanese köpek Irkının Eğitimi Nasıl Olur?
Kendine özgü bir mizah anlayışı olan, oyuncu, neşeli ve parlak zeka bu oköpekler rahat bir şekilde eğitilebilirler. Yalnız kalmaktan çadequate keyif almadıkları için onlarla zaman koymak önemlidir. Oldukça dışa dönüok olmaları ve insanları memnun etmekten hoşlanmaları eğitimlerini kolaylaştırır. Purpose edici hareketler ile kolayca eğitilebilirler. Erken dönemde sosyalleşmeleri uzun solukta sakin ve dost canlısı olmaları açısından önemlidir. Şefkatli ve sakin hayvanlarla iyi geçinen bu ırk, birden fazla hayvan sahiplenmek isteyen kişiler için doğru seçim olacaktır.

Bichon Havanese Nasıl Beslenmeli?
Kendi mamaları dışında beslenmemeleri önemlidir. İnsanların onlara kendi yedikleri yiyecekleri vermemeleri icap ettiğini web bir şekilde belirtmeli ve aile üyelerinin tutarlı olmalarını sağlamalısınız. Aksi takdirde okısa sürede kg almaya süregelen ve öteki yemeklere karşı istek duyan bir okayöpek sahibi olmuş olursunuz ve bu zor bir deneyimdir. Günde iki öğün kuru mama ile beslenmeleri doğru olacaktır. Mama tarzı oküçük ırklara müsait mamalar arasından yapılmalıdır. Ayrıca oköpeğin yaşlarının da mama seçiminde dikkate alınması icap eder. Yavru, yetişkinfolk yada yaşlı köpekler için hususi hazırlanan mamalar arasından seçim yapmanız icap eder. Sitemizde yer edinen oküçüok ırk oköpek maması çeşitleri arasında bu ufaklığın ihtiyaçlarını karşılayacak doğru mamayı bulabilirsiniz.

Haber Yorumları
Hemen İlan Ver